Jaka Jest Różnica Między Niebieskim I Białym Kolanem

Jaka Jest Różnica Między Niebieskim I Białym Kolanem

Główną różnicą między niebieskim kolanem a białym kolanem jest to, że odnoszą się do dwóch różnych kategorii pracowników. Termin „niebieski kolan” odnosi się do pracowników, którzy są tradycyjnie związani z pracą ręczną, podczas gdy termin „biały kolan” odnosi się do pracowników w środowiskach biurowych i zatrudnienia zawodowego.

Termin „niebieski kolczyk” pochodzi z ciężko noszonych niebieskich pracowników ubrań, którzy zajmują się produkcją, pracami skoncentrowanymi na handlu lub budownictwie. Zazwyczaj noszą odzież denimową wystarczająco ciężko, aby wytrzymać się przed pracą fizyczną. Tymczasem prace z białym kolanem są powiązane z biznesmenami i pracownikami biura, którzy reprezentują formy zatrudnienia oparte na biurze.

Kluczowe Obszary Pokryte

1. Co to jest Blue Collar

Definicje, cechy i prace

2. Co to jest biały kolar

Definicje, cechy i prace

3. Podobne cechy: Blue Collar i White Collar

– wyświetlanie wspólnych cech

Cztery Różnica między niebieskim i białym kolanem

Porównanie kluczowych różnic

Kluczowe Warunki

Blue Collar, Biały Collar, Praca, Prace

Co To Jest Blue Collar

Niebieski kolar odnosi się głównie do pracowników, którzy są zaangażowani w pracę ręczną. Rynek pracy z niebieskim kolanem jest jeszcze bardziej zróżnicowany niż z białym kolanem, ponieważ obejmuje szeroki wachlarz pracowników, które rozciągają się od niewykształconych pracowników ręcznych do bardzo wykwalifikowanych technik i wykwalifikowanych biznesmenów.

Ponadto prace z niebieskimi kolanami odbywają się w szerokim zakresie środowisk, w tym w fabrykach, miejscach publicznych, warsztatach, biurach, obszarach na zewnątrz, a nawet domach. Najbardziej znacząco, w pracy z niebieskim kolanem, pracownicy są często oferowane szkolenia na miejscu pracy, a ci pracownicy często pracują na przesuwach. Ponadto często otrzymują stawkę godzinową, a nie miesięczną pensję. Zazwyczaj pracownicy wykonują pracę kontraktową. Niektóre powszechne prace z niebieskimi kolanami obejmują elektryków, mechaników, operatorów magazynowych, pracowników budowlanych, inżynierów telekomunikacyjnych, niezdolnych lub wykwalifikowanych pracowników itp.

Co To Jest Biały Kolar

Tradycyjnie termin „praca z białym kolanem” odnosi się do profesjonalnie wykwalifikowanych osób zajmujących się pracami związanymi z biurem. Chociaż prace z białym kolanem są często związane z pracami biurowymi, czasami są one również związane z środowiskiem domowym.

Zadania wykładnicze, takie jak rachunkowość, komunikacja i technologia informacyjna są powszechne dla wielu bielych miejsc pracy, takich jak analitycy danych, inżynierowie oprogramowania, wykonawcy marketingu, księgowi, sekretarzy, doradcy finansowi, administratorzy, menedżerowie firm i badacze rynku. Większość bielych miejsc pracy dzieli się podobnymi środowiskami pracy i oferuje możliwości szkolenia i rozwoju zawodowego dla pracowników. W przeciwieństwie do pracowników z niebieskim kolanem, pracownicy z białym kolanem często służą standardowym 40-godzinnym tygodniem i otrzymują roczną pensję. Ogólnie rzecz biorąc, firmy oferują bonusy i podwyżki dla pracowników białego kolana jako zachętę do sukcesu i rozwoju pracowników.

Podobne Cechy Między Niebieskim I Białym Kolanem

Rynek pracy każdego kraju to połączenie zarówno niebieskiego, jak i białego pracownika.

Oba rodzaje pracowników świadczą usługi i zarabiają wynagrodzenie.

Różnica Między Niebieskim I Białym Kolanem

Definicja

Pracownicy niebieskiego kolana są tradycyjnie związani z pracą ręczną, podczas gdy pracownicy białego kolana są powiązani z środowiskiem biurowym i miejscami pracy zawodowej.

Edukacja

Białe pozycje kolana wymagają jakiejś formy wykształcenia wyższego, podczas gdy niebieskie pozycje kolana zazwyczaj oferują szkolenia na miejscu pracy za pośrednictwem szkoleń naukowych lub edukacji zawodowej.

Środowisko Pracy

Prace z białym kolanem zwykle odbywają się w biurze przed biurkiem i komputerem. Ponadto pracownicy białych kolarów mogą również pracować na długie odległości. Jednak prace z niebieskimi kolanami odbywają się w szerokiej gamie lokalizacji, w tym domów, magazynów, warsztatów, biur, obszarów na zewnątrz i wiele innych.

Wynagrodzenia

Pracownicy białego kolana otrzymują roczny wynagrodzenie, a pracownicy niebieskiego kolana otrzymują godzinny wynagrodzenie.

Konkluzja

Główną różnicą między niebieskim kolarzem a białym kolarzem jest to, że pracownicy białego kolarza dodaj za darmo zwykle angażują się w zadania na poziomie kościelnym, takie jak rozwój, komunikacja i wdrażanie pomysłów, podczas gdy pracownicy niebieskiego kolarza oferują pracę fizyczną z maszynami, sprzętem lub pojazdami itp. Pracownicy niebieskiego kolarza często używają narzędzi lub sprzętu, podczas gdy prace białego kolarza wymagają wiedzy i wysoko wyspecjalizowanych umiejętności od pracowników.

Odniesienia :

1. Wygląda na to, Ken „Top 10 Blue Collar Jobs” Zestaw narzędzi kariery, 21 lipca 2020 r.

2. A więc Adam. „Biały Kolor” Investopedia, 21 lipca 2021 r.

Zdjęcie Z Miłością:

1. „Pracownik-pracownik-bezpieczeństwo-praca” (CC0) za pośrednictwem Pixabay

2. „Photo of Man Holding a Book” (CC0) za pośrednictwem Pexels

Leave a Reply