Porównanie Aws Vs Azure Vs Google Free Tier

Porównanie Aws Vs Azure Vs Google Free Tier

Niezależnie od tego, czy jesteś nowy do publicznego chmury w całości, czy już korzystasz z jednego dostawcy i jesteś zainteresowany próbą innego, możesz być zainteresowany porównaniem AWS vs Azure vs Google Free Tier. Trzech dużych dostawców chmury – AWS, Azure i Google Cloud – każdy ma dostępny darmowy poziom, który ma na celu zapewnienie użytkownikom doświadczenia w chmurze bez żadnych kosztów. Obejmuje one darmowe wersje próbne licznych usług, dzięki czemu użytkownicy mogą przetestować różne produkty i dowiedzieć się, jak działają przed dokonaniem ogromnego zaangażowania. Chociaż mogą one obejmować tylko małe środowisko, jest to dobry sposób, aby dowiedzieć się więcej o każdym dostawcy chmury. Dla wszystkich dostawców chmury darmowe testy są dostępne tylko dla nowych użytkowników.

Oferta Aws Free Tier

AWS Free Level zawiera ponad 60 produktów. Istnieją dwa różne rodzaje darmowych opcji, które są dostępne w zależności od używanego produktu: zawsze darmowe i 12 miesięcy darmowe. Aby pomóc klientom rozpocząć na AWS, usługi, które spadają poniżej 12 miesięcy wolnych są dla nowych klientów próbnych i dają klientom możliwość korzystania z produktów za darmo (do określonego poziomu użytkowania) przez rok od daty utworzenia konta. Pamiętaj, że po upływie 12 miesięcy, Twoje usługi zaczną być opłacane w normalnej stawce. Przygotuj się i przeglądaj tę listę rzeczy do zrobienia, gdy podnosisz bezpłatny poziom AWS.

Darmowe Oferty Azure

Równowartość Azure bezpłatnego poziomu nazywa się bezpłatnym kontem. Jako nowy użytkownik w Azure otrzymasz kredyt w wysokości 200 USD, który ma zostać wykorzystany w ciągu pierwszych 30 dni po aktywacji konta. Gdy skorzystałeś z kredytu lub 30 dni minęło, będziesz musiał uaktualnić się do płatnego konta, jeśli chcesz kontynuować korzystanie z niektórych produktów. Upewnij się, że masz plan obniżenia kosztów Azure. Jeśli nie potrzebujesz płatnych produktów, istnieje również zawsze darmowa opcja.

Niektóre z sposobów, w jaki ludzie decydują się na korzystanie z bezpłatnego konta to uzyskanie informacji z ich danych praca, testowanie i uruchamianie aplikacji biznesowych, tworzenie dostosowanych doświadczeń mobilnych i wiele innych.

Google Cloud Bezpłatne Oferty

Google Cloud Free Tier to w zasadzie rozszerzony darmowy test, który daje dostęp do darmowych zasobów w chmurze, dzięki czemu możesz dowiedzieć się o usługach Google Cloud, próbując je samodzielnie.

Google Cloud Free Tier ma dwie części – 90-dniowy darmowy test z kredytem w wysokości 300 USD do użytku z dowolnymi usługami Google Cloud i zawsze bezpłatny, który zapewnia ograniczony dostęp do wielu wspólnych zasobów Google Cloud, bezpłatny. Google Cloud daje Ci trochę więcej czasu z kredytem niż Azure, otrzymasz pełne 90 dni bezpłatnego próbnego korzystania z kredytu. W przeciwieństwie do darmowych prób od innych dostawców chmury, Google nie automatycznie pobiera Cię po zakończeniu próby – w ten sposób gwarantujesz, że darmowy poziom jest w rzeczywistości 100% darmowy. Pamiętaj, że twoja próba kończy się po 90 dniach lub po wyczerpaniu kredytu w wysokości 300 dolarów. Wszelkie użytkowanie poza wolnymi miesięcznymi limitami użytkowania jest objęte darmowym kredytem w wysokości 300 USD – musisz uaktualnić się do płatnego konta, aby kontynuować korzystanie z Google Cloud.

Ograniczenia Darmowe

Ważne jest, aby zauważyć, że zawsze wolne usługi różnią się szeroko między dostawcami chmury i istnieją ograniczenia użytkowania. Pamiętaj o motywacjach dostawców chmury: chcą, abyś dołączył do usług, więc zaczniesz płacić za nich. Więc pamiętaj o granicach, zanim odwrócisz jakiekolwiek zasoby, i nie bądź zaskoczony żadnymi opłatami.

W AWS, gdy Twój darmowy poziom kończy się lub jeśli Twoja aplikacja przekracza limity darmowego poziomu, płacisz standardowe stawki usługowe. Azure i Google oferują kredyty dla nowych użytkowników, którzy rozpoczynają bezpłatny test, co jest wygodnym sposobem na ustalenie limitu wydatków. Jednak koszty mogą stać się trochę kłopotliwe, jeśli nie zwracasz uwagi. Po wykorzystaniu kredytów będziesz musiał uaktualnić swoje konto, jeśli chcesz kontynuować korzystanie z produktów. W zasadzie kredyt, który działał jako limit wydatków jest automatycznie usunięty, więc bez względu na to, co używasz poza darmowe kwoty, teraz będziesz musiał zapłacić. W Google Cloud znajduje się dowód na liczbę wirtualnych procesorów, które można używać jednocześnie – i nie można dodawać GPU ani używać instancji systemu Windows Server.

Przez 12 miesięcy po uaktualnieniu konta, pewne ilości popularnych produktów są darmowe. Po 12 miesiącach, chyba że decommissioned, wszelkie produkty, które mogą być używane będzie nadal działać, i zostaniesz fakturowany w standardowych stawkach płatności.

Innym ograniczeniem jest to, że licencje oprogramowania komercyjnego i systemu operacyjnego zwykle nie są dostępne w ramach darmowych trzecich.

Te oferty są „używaj lub trać” – jeśli nie używasz wszystkich swoich kredytów lub wykorzystasz całą swoją obsługę, w nadchodzących miesiącach nie będzie żadnego przepływu.

Popularne usługi, produkty i narzędzia, aby sprawdzić za darmo

AWS ma 33 produkty, które spadają poniżej jednego roku bezpłatnego poziomu – oto niektóre z najpopularniejszych:

Amazon EC2 Komputer: 750 godzin miesięcznie czasu obliczeniowego, miesięcznie instancji Linux, RHEL, SLES t2.micro lub t3.micro oraz instancji Windows t2.micro lub t3.micro w zależności od regionu.

Amazon S3 Storage: 5 GB standardowego przechowywania

Baza danych Amazon RDS: 750 godzin miesięcznie korzystania z bazy danych db.t2.micro za pomocą MySQL, PostgreSQL, MariaDB, Oracle BYOL lub SQL Server, 20 GB pamięci bazy danych ogólnego celu (SSD) i 20 GB pamięci dla kopii zapasowych baz danych i DB Snapshots.

Dla zawsze bezpłatnej opcji znajdziesz również szereg produktów, niektóre z nich obejmują:

AWS Lambda: 1 milion bezpłatnych żądań komputerowych miesięcznie i do 3,2 miliona sekund czasu komputerowego miesięcznie.

Amazon DynamoDB: 25 GB pamięci bazy danych miesięcznie, wystarczająco do obsługi do 200 milionów żądań miesięcznie.

Amazon CloudWatch: 10 dostosowanych metryk i alarmów miesięcznie, 1 000 000 żądań API, 5 GB zapisu danych logowych i archiwum danych logowych oraz 3 tablice z do 50 metrykami.

Azure ma 19 produktów, które są darmowe co miesiąc przez 12 miesięcy – oto niektóre z najpopularniejszych:

Maszyny wirtualne Linux i Windows: 750 godzin (używając VM B1S) czasu obliczeniowego

Zarządzane przechowywanie dysku: 64 GB x 2 (P6 SSD)

Przechowywanie Blob: 5 GB (LRS hot block)

Przechowywanie plików: 5 GB (LRS File Storage)

Baza danych SQL: 250 GB

Dla ich zawsze darmowych ofert znajdziesz jeszcze bardziej popularne produkty – oto kilka:

Usługa Azure Kubernetes: bez opłat za zarządzanie grupami, płacisz tylko za maszyny wirtualne i powiązane zasoby magazynowe i sieciowe zużyte.

Azure DevOps: 5 użytkowników dla projektów open source i małych projektów (z nieograniczonymi prywatnymi repozytami Git). Dla większych zespołów koszt wynosi od 6 do 90 dolarów miesięcznie.

Azure Cosmos DB (400 RU/s dostarczony przepływ)

W przeciwieństwie do AWS i Azure, Google Cloud nie ma 12-miesięcznej oferty. Jednak Google Cloud nadal ma darmowy poziom z szeroką gamą zawsze darmowych usług – niektóre z najpopularniejszych obejmują:

Google BigQuery: 1 TB zapytania i 10 GB pamięci magazynowej miesięcznie.

Silnik Kubernetes: jeden klastr strefowy miesięcznie

Google Compute Engine: 1 instancja f1-micro miesięcznie tylko w regionach USA. 30 GB miesięcznego HDD, 5 GB miesięcznych zdjęć w niektórych regionach i 1 GB wyjściowych danych sieciowych z Ameryki Północnej do wszystkich miejsc w regionie miesięcznie.

Google Cloud Storage: 5 GB regionalnego magazynu miesięcznie, tylko w USA. 5 000 operacji klasy A i 50 000 operacji klasy B oraz 1 GB wyjściowych danych sieciowych z Ameryki Północnej do wszystkich miejsc docelowych na miesiąc.

Sprawdź te wpisy na blogu na darmowych kredytach dla każdego dostawcy chmury, aby zobaczyć, jak można zacząć oszczędzać:

Leave a Reply