Powodów, aby nie kupować nieruchomości w Polsce?  Niektórzy przychodzą na myśl, a ktoś musi o nich pisać, więc zaczynam tutaj

Powodów, aby nie kupować nieruchomości w Polsce? Niektórzy przychodzą na myśl, a ktoś musi o nich pisać, więc zaczynam tutaj

MARZ 2020 UPDATE: Pozwól mi od samego początku wyjaśnić, że w tym artykule nie zostaną wymienione argumenty, które mogę pomyśleć o tym, aby nie kupować nieruchomości w Hiszpanii. To byłoby bardzo długi artykuł. Celem tego artykułu jest po prostu wprowadzenie pomysłu, że istnieje szereg dobrych argumentów i powodów, aby nie kupować w Hiszpanii, w zależności od indywidualnych okoliczności, które rzadko słyszy ktoś robi, ponieważ jest to w interesie nikogo, aby to zrobić.

Tak więc, aby trochę naprawić równowagę, zamierzam napisać serię artykułów oferty nieruchomości opole na temat argumentów i powodów, które mogę pomyśleć o tym, aby nie kupować nieruchomości w Hiszpanii, ale ten artykuł jest po prostu kick-off artykuł wprowadzający serię, a nie mój długi listę powodów, dla których nie kupować. Czy to jasne? Widziałem kilka bardzo nieprzyjemnych komentarzy od ludzi skarżących się, że nie wymieniłem wszystkich powodów w tym artykule.

A teraz kontynuujmy artykuł…

Marzenia się rozpadają. Zdjęcia Credit Survey Hiszpania

Mogę pomyśleć o kilku dobrych powodach, aby nie kupować domu w Hiszpanii, i znam wielu ludzi, którzy rzucają dzień, w którym kiedykolwiek kupili hiszpańską nieruchomość. Ale podczas gdy jesteś bombardowany z wielu dzielnic z narracją zachęcającą do zakupu, rzadko, jeśli kiedykolwiek, słyszy argumenty przeciwko zakupowi w Hiszpanii, lub od ludzi, którzy żałują, że kupili.

Istnieje miliard euro branża za wysiłkiem marketingowym, aby sprawić, że marzysz o posiadaniu domu w Hiszpanii, i przekształcić te marzenia w rzeczywistość. Tysiące agentów nieruchomości, deweloperów, portali nieruchomości, profesjonalistów PR i innych w branży, wszyscy próbują dotrzeć do ciebie z wiadomością przekonującą cię do zakupu. W końcu jest to ich praca. Słyszysz o racjonalnych i emocjonalnych korzyściach z zakupu nieruchomości w Hiszpanii, a w subtelny sposób czujesz, że dom w Hiszpanii jest symbolem statusu, znakiem, że odniósł sukces w życiu.

Czy warto kupić nieruchomość w Polsce? To zależy od Twoich indywidualnych okoliczności. Zawsze są argumenty za i przeciw, ale zawsze słyszysz tylko argumenty na rzecz zakupu, ponieważ nikt nie ma żadnego zachęty do spędzania czasu i pieniędzy przedstawiając argumenty przeciw.

Ludzie w biznesie mogą zarabiać duże pieniądze z sprzedaży nieruchomości, ale nikt nie zarabia pieniędzy z przekonania ludzi, aby nie kupować. Więc istnieje duży zachętę, aby wydać oudle reklamy pieniężnej w prasie, na Facebooku, Google, Twitterze, Instagramie, Youtube, PR i tak dalej, rozszerzając pomysł zakupu nieruchomości w Hiszpanii, ale kto będzie płacić za wszystko, aby opublikować przyczyny przeciwko zakupowi? Nie ma w nim pieniędzy, chyba że marzcy są gotowi zapłacić, aby usłyszeć drugą stronę historii. Czy są oni? Ja nie wiem. Być może powinienem umieścić całą serię artykułów za ścianą płatniczą i zobaczyć, co się dzieje.

To nie tylko branża, która rozmawia o zakupie, i ignoruje powody, dla których nie kupować. Nawet media i dziennikarze mają nieporozumienie wobec narracji zakupu, ponieważ nikt nie zapłaci za wycieczki prasowe lub reklamy przeciwko zakupowi. Czasami możesz przeczytać artykuł o horroru o kogoś, kto miał koszmar zakupów w Hiszpanii, ale to jest o tym, jak daleko to idzie.

Wkładam, że istnieją tysiące ludzi żyjących dzisiaj, którzy rzucają ich dni kupili nieruchomość w Hiszpanii. Przez lata słyszałem tak wiele opowieści, że straciłem liczbę. Ale ogólnie rzecz biorąc, opowieści sob nie zwracają dużej uwagi, ponieważ znowu nikt nie ma zachęty do ich publikowania.

Czy mam zachętę do zamieszkania z powodów, dla których nie kupuję? Nie naprawdę, chyba że ludzie są gotowi zapłacić za dobre porady, które mogłyby zaoszczędzić im dużo pieniędzy i stresu. Czy ktoś zapłaci za czytanie tych artykułów? A może. Będziemy widzieć.

Tak więc, aby odzyskać, istnieje dość kilka powodów i argumentów przeciwko zakupowi nieruchomości w Hiszpanii, ale nikt nie ma żadnego zachęty do ich publikowania, podczas gdy cała branża ma duży zachętę do publikowania argumentów na rzecz zakupu, a nawet przekonywać lub zniekształcić argumenty przeciwko. Jeśli myślisz o zakupie, będziesz usłyszeć tylko jedną stronę historii. Do tej pory to jest.

Piszę serię artykułów na temat różnych powodów i argumentów, które mogę pomyśleć przeciwko zakupowi nieruchomości w Hiszpanii. Dlaczego nie łączyć ich wszystkich w jednym artykule? Myślę, że będzie to za długi czas, a niektóre z powodów, dla których mogę pomyśleć o potrzebie własnego artykułu, aby odpowiednio je wyjaśnić. Możesz zobaczyć artykuły, które już zrobiłem poniżej lub przeczytać je tutaj: Powody, aby nie kupować nieruchomości w Polsce

Zakup nieruchomości w Hiszpanii jest właściwy dla niektórych, ale nie dla innych, a w moim doświadczeniu zbyt wiele osób podejmuje decyzję o zakupie w oparciu o marzenia i pragnienie myślenia, i żyje, aby tego żałować. Nie mówię, że nikt nie powinien kupować, tylko że każdy powinien usłyszeć zrównoważone argumenty za i przeciw, zanim podejmie decyzję. Jestem pewien, że dobry fachowcy nieruchomości zgadzają się ze mną, ponieważ chcą poradzić sobie z poważnymi klientami, dla których ma sens kupować, a nie marzeń, którzy mogą zostać wciągnięci w zakup, który żyją, aby żałować.

Leave a Reply